Kiedy warto zacząć stosować kolagen?

Kolagen to główne białko budulcowe, które ma niebagatelne znaczenie dla kości, stawów oraz skóry. Z wiekiem organizm przestaje go syntetyzować, co manifestuje się pogorszeniem kondycji wyżej wymienionych narządów. Dlatego warto zadbać o prawidłowy poziom kolagenu w organizmie, a sposobem na to są odpowiednie suplementy diety. Kiedy najlepiej rozpocząć ich stosowanie? Podpowiadamy.

Jakie funkcje w organizmie pełni kolagen?

Kolagen, jako główne białko budulcowe organizmu, pełni w nim wiele istotnych funkcji. Jego podstawowe zadanie to utrzymanie strukturalnej integralności narządów oraz tkanek. Kolagen wypełnia przestrzenie między komórkami, zapewniając jednocześnie wytrzymałość mechaniczną tkanek. To właśnie jego obecność w organizmie sprawia, że są one twarde, sztywne, sprężyste i elastyczne. Ponadto pełni on również takie funkcje, jak:

  •         Wiąże wodę w tkankach,
  •         Uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi,
  •         Bierze udział w procesach regeneracyjnych (zrastanie się kości po złamaniach, gojenie ran, tworzenie blizn),
  •         Wspomaga procesy odnowy komórkowej w skórze,
  •         Utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry,
  •         Umożliwia lepsze wchłanianie składników mineralnych,
  •         Wspiera procesy naprawcze i ochronne w tkance chrzęstnej,
  •         Zmniejsza aktywność enzymów przyczyniających się do stanów zapalnych i bólu.

Kiedy przyjmować kolagen i w jakiej formie?

Zdolność organizmu do syntetyzowania kolagenu zaczyna maleć już po 25. roku życia. Wówczas stopniowemu pogorszeniu ulega kondycja kości, stawów, naczyń krwionośnych oraz skóry. W związku z tym, jak ważną funkcję pełni to białko w ludzkim organizmie, warto wesprzeć procesy jego wytwarzania, stosując odpowiednie preparaty. Doustna suplementacja kolagenu zalecana jest głównie w przypadku pacjentów borykających się ze schorzeniami kości i stawów, a także sportowców. Na jej wdrożenie mogą zdecydować się również osoby, które zaobserwowały u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry. Jednymi z wartych uwag preparatów, służących uzupełnianiu niedoboru kolagenu w organizmie, są te oferowane przez Colway. Produkty wyżej wymienionej marki dostępne są zarówno w postaci tabletek, kapsułek wzbogaconych w witaminę C lub antyoksydanty, a także preparatów przeznaczonych do wspomagania naturalnego procesu oczyszczania organizmu. To jednak nie jedyne rozwiązania, jakie oferuje Colway. Kolagen znajduje się także w kosmetykach oferowanych przez markę, co pozwala na kompleksowe zadbanie o skórę. Bogata oferta produktów od Colway dostępna jest tu: https://e-fontanna.com.pl/kategoria/colway. Zachęcamy do zapoznania się prezentowanym w niej asortymentem. 

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz